Goya etsning och akvatint
2013-10-06
207549
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GOYA, Francisco de (Spanien, 1746-1828): Los Caprichos, plate 42: Tu que no puedes, 1799, etsning och akvatint, senare avdrag från originalplåten (1800-tal), 21,5x15, bladstorlek 32,5x24 cm, litteratur: Harris 77
Svaga missfärgningar i marginaler