Tedosor och kopp 1700-tal
2013-10-04
207299
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
TEDOSOR, 2 st., KOPP med fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imarifärger, tedosornas höjd ca 11 cm, trälock medföljer
Nagg, glasyrmistor, koppen med lagat öra