Bägare silver Falun 1700-tal
2013-10-04
207061
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BÄGARE, silver, delvis med invändig förgyllning, mynning med vågband i relief samt stansad dekor, Otto Henrik Sjöberg, Falun 1740, höjd 8,5 cm, vikt ca 62 g
Möjligen en smärre lagning vid fotring