Fat 1 par Qianlong
2013-10-05
206939
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av blommor och bambu, konturerat brätte, längd 30 cm
Ett fat lagat, mindre nagg, glasyrmistor