Hänge brosch 18 k guld
2013-10-02
206317
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
HÄNGE, filigranarbete, blå emalj, pärla, 1900-talets första hälft, otydliga stämplar, höjd ca 4,5 cm, BROSCH, 18 k guld, Gustaf Dahlgren & Co Malmö 1886, längd ca 4,5 cm, totalvikt ca 7,2 g