Historia i blandade ämnen
2013-09-29
205855
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
HISTORIA, huvudsakligen 1800-tal, däribland Barthelemy, Reise des jungen Anacharkis durch Griechenland, I-VII, 1836, Le magasin pittoresque, 1834-1884 (ej komplett), Demmin, Guide de l´amateur de faïences et porcelaines, I-II, 1867, m.m.
Varierande skick, skador och defekter.