Ikon 1800-tal
2013-09-27
205838
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
IKON, 1800-talets första hälft, komplex religiös figurkomposition med bl a Johannes Döparen, olja på pannå, a tergo med skrift samt otydlig stämpel, ca 31x26 cm
Slitage, skada/brännmärken, spår av äldre orangrepp