Ljuskrona mässing
2013-09-27
205634
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, mässing, 1900-talets början, 8 ljusarmar, för 16 ljus, krön med dekor av vapen och fåglar, märkt Th Prüfer Berlin modellnr 141, höjd 90 cm
3 lösa delar medföljer, slitage