Sèvrestallrikar 1800-tal
2013-09-26
205474
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 2 st, Sèvres, handmålad och delvis förgylld dekor med jakttema, benställningar i förgylld brons, undersida stämpelmärkt för 1834-1845, höjd ca 8-10, diameter ca 20-25 cm