Byrå 1800-talets slut
2013-09-26
205433
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BYRÅ, 1800-talets slut, nyrenässans, fanérad i valnöt och valnötsrot, höjd 108, 92x50 cm
PROVENIENS: Graninge Stiftsgård
Nyckel saknas, fanérskador, sprickor, glipa mellanlistdel och skiva