Torsten Palm oljemålning
2013-09-25
205160
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
PALM, Torsten (1885-1934): "Öppen logdörr, signerad T Palm -27, olja på pannå, 27x35 cm
Proveniens: Torsten Palms minnesutställning på Nationalmuseum 1945