Lornjett silver markasiter onyx
2013-09-19
204100
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LORNJETT, silver, markasiter och onyx, 1930-tal, KEDJA, silver, med karbinhake, längd 62,5 cm
En markasit saknas, onyx med litet hack på ena kantens långsida samt ett litet nagg på övre hörnsida