Askar Japan
2013-09-16
203754
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ASKAR, 4 st, 18/1900-tal, Japan, stor snäckformad ask bemålad insida, konturerad ask med motiv av flygande gäss, mindre grönglaserade i form av kanin resp m reliefdekor, höjd 4-14 cm
Nagg, sprickor, lagningar