Teskålar
2013-09-16
203751
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TESKÅLAR, 4 st, VAS, MATBEHÅLLARE, SKÅL på fot, glaserad keramik, 18/1900-tal, Japan, vas med reliefdekor samt dekorhänklar, höjd 6-14 cm, matbehållare i träask
Lagningar, en teskål med fotringsskada,