Vittrinskåp 1800-tal
2013-09-16
203682
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
VITRINSKÅP, 1800-talets andra hälft, mahognyfanér, med ett hyllplan, originalglas, höjd 223, 133, 39,5 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.
Smärre fanérskador