Tallrikar Qianlong (1736-95)
2013-09-15
203475
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i grisaille med motiv av antikviteter, diameter 23 cm
En med obetydligt tillverkningsnagg