Hjalmar Grahn oljemålning
2013-09-28
202810
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Kalkbruk, Skåne", signerad Hj. Grahn, olja på duk, 60x71 cm
PROVENIENS: Färg och Form, Riksförbundet för bildande konst
Ytrispor