Hjalmar Grahn oljemålning
2013-09-29
202585
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GRAHN, Hjalmar (1882-1949): Den ensamma tallen, signerad och daterad Hj Grahn -22, olja på duk, 37x47 cm, oramad,
PROVENIENS: Färg och Form
Smärre krackeleringar