Hjalmar Grahn oljemålning
2013-09-28
202422
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Vid Årstaviken", signerad Hj. Grahn, utförd 1932, olja på duk uppfäst på pannå, 32x39 cm
PROVENIENS: Färg och Form