Hjalmar Grahn oljemålning
2013-09-28
202412
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Vid Kalmarsund", signerad Hj. Grahn, utförd 1937, olja på duk uppfäst på pannå, 32x39 cm
UTSTÄLLNING: Färg och Form, 1990, kat.nr 764