Ring 18 k guld
2013-09-08
202131
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld, carréslipade smaragder, gammalslipade diamanter några med rosenslipning, markismodell, 1920/30-tal, ringstorlek ca 17 mm
Stenar saknas samt några med skador