Ljusstakar 1800-tal
2013-09-12
201873
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, kolonnformade med korintiska kapitäl på fylld fot, lösa fyrpassformade manschetter, otydliga mästarstämplar, Sheffield, 1800-talets andra hälft, höjd ca 15,5 cm
Slitage, smärre buckla, obetydliga stötmärken