Fat Japan
2013-09-05
201556
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, 3 st, porslin, Japan, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av kanin, fjäril resp flodlandskap, ovalt fat längd 22 oktagona fat diameter 28-35 cm
Mindre oktagonalt fat med lagning längs bräm