Teservis och vas Japan
2013-09-06
201546
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TESERVIS, 7 dlr, VAS, glaserat lergods, Japan, 1900-tal, servis bestående av tekanna 5 koppar samt vattenkanna delvis förgylld dekor med motiv av figurscener, vasen med motiv av blommande kvistar, höjd 5-19 cm