Anders Zorn etsning
2013-09-05
201513
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ZORN, Anders (1860-1920): "Grunt", signerad Zorn i plåten, utförd 1913, etsning, ca 29x19 cm
LITTERATUR: H&H
Kraftigt gulnat blad, fläckar, vågigt papper