Fat cloisonné
2013-09-02
200992
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, 5 st., 18/1900-tal, cloisonné, ett med konturerad bräm, polykrom dekor med motiv av bl a drake och fåglar, diameter 25-38 cm
Slitage, nagg