Gideon Börje oljemålning
2013-09-15
200924
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Porträtt av Anders Börje", signerad och dateread G Börje -28, olja på duk, 72x53 cm,
PROVENIENS: Konstnärens släkt
1 smärre dukhål