Tekanna Kina
2013-09-02
200749
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TEKANNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, höjd 15 cm
Nagg, sprickor