Terrin Kina
2013-09-02
200747
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, knopp i form av granatäpple, längd 35 cm
Lagad hänkel, nagg, skadad lockknopp