Slaglåspistoler signerade MC Pistor
2013-10-10
200633
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, signerad M C Pistor, Cassel, (1691-1761), ändrade från flintlås, helstockar med mässingsbeslag, signerade lås, längd 37 cm
Stocklagningar och skador, kompletterade, laddstockar saknas