Einar Forseth blandteknik
2013-09-22
200242
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): (2) Skisser till glasmålningar: "Engelska kyrkan, Stockholm", signerade, utförda 1951-53, blandteknik uppklistrade på kartong, 34x44 resp 37x40 cm (kartongernas mått), oramade
PROVENIENS: Konstnärens familj
Skador