Yataghan
2013-10-10
199928
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
YATAGHAN, 1800-tal, klinga med dekor och smedstämpel i guld och silver, kavelplattor av horn, längd 73 cm
Skador, sprickor