Ask med lock Qing dynastin
2013-08-27
199808
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ASK med lock, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av bl a fladdermöss samt meanderbård, höjd 29 cm
Smärre färgbortfall, tillverkningsdefekter, ett smärre kantnagg inuti.