Einar Forseth oljemålning
2013-09-21
199705
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): "Gosse", signerad och daterad Einar Forseth 1914-15, olja på duk uppfodrad på pannå, 32x29 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj