Einar Forseth akvarell
2013-09-21
199702
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): "Min bror Olle", signerad och daterad Einar Forseth 1913-14, akvarell, 25x21,5 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLD: Prins Eugens Waldemarsudde