Värja
2013-10-10
199275
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VÄRJA, 1800-tal, förgyllt mässingsfäste med parerplåt á clavier dekorerad med Medusahuvud, svart läderbalja med 2 mässingsbeslag, längd 94 cm
Baljan lagad