Silverföremål 1800-1900-tal
2013-08-18
198444
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
POKALER, 2 st., höjd 11-15,5 cm, TESKEDAR, 5 st, snäckmodell, Finland,
SYLTSKEDAR, 2 st, förgyllda blad, KAKTÅNG, genombruten dekor,
SERVERINGSSKED, längd 25,5 cm, SÅSSLEV, TESKED, fiolmodell, 17/1800-tal,
TESKED, 1800-talets första hälft, TESKEDAR, 1 par, emaljarbete, SERVETTRING,
TESKEDAR, 12 st, i etui, silvervikt ca 829 g
Merparten bär gravyrer