Matskedar 1800-tal model engelsk snäck
2013-08-17
198309
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MATSKEDAR, 6 st, 1800-tal, silver, modell engelsk snäck, stämplade för JE Torsk, GT Folcker, AW Arnesen, Stockholm 1856-1860, längd ca 22 cm, vikt ca 435 g,
6 fruktknivar, modell engelsk snäck medföljer
Bär monogramgravyrer, fruktknivar med slitage