Bestick silver modell gammal fransk
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BESTICK, 23 dlr, silver,18-1900-tal, modell gammal fransk, bestående av:
12 bordsskedar, längd 18 cm, 5 matskedar, 21 cm, 2 teskedar, 14,5 cm, såsslev, invändig förgyllning, strösked, invändig förgyllning, 2 fruktknivar, ballongskaft, totalvikt exklusive knivar ca 814 g
Bär monogramgravyrer
198289
2013-08-16