Spegel i empire stockholmsarbete

Klubbat för:

14 000 SEK

Schätzwert

20 000 SEK

Beschreibung

SPEGEL, empire, stockholmsarbete i Frisks art, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, grönpatinerad dekor, kvicksilverfolierat originalglas, höjd 180x90 cm

Zustandsbeschreibung

Dekorelement saknas, slitage

197990

2013-08-15