Saltkar porfyr
2013-08-03
197095
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SALTKAR, 1 par, 1800-tal, porfyr, fasetterad sida, diameter ca 6,2 cm
PROVENIENS: Prosten K.A. Fellström, Skellefteå
Skador, nagg