Edvard Bergh oljemålning
2013-08-03
197041
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BERGH, Edvard (1828-1888): Skogslandskap, signerad och daterad E. Bergh 79, olja på duk, 39x52 cm
UTSTÄLLD: Liljevalchs konsthall
PROVENIENS: Familjen Bergh
Färgbortfall, skador, revor