Bestickservis Svensk spets
2013-07-27
196582
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
BESTICK, silver, 58 delar, bl a CG Hallberg, olika varianter av "Svensk spets", 5+3 matgafflar, 8 matknivar, 17 matskedar, 2 bordsgafflar, 8 efterrättsgaffel, 4 bordssked, 2 bordskniv, ostkniv, 8 teskedar
Total vikt ca 2350 g (exklusive knivar)
Monogramgravyr, slitage, knivar med skador