Piedestal med pärlemor inläggningar
2013-07-26
196481
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PIEDESTAL, skuren dekor, 1900-tal, orientalisk, inläggningar i pärlemor, höjd 105, 33,5x33,5 cm
PROVENIENS: Taxinge slott
Inläggningar saknas, smärre slitage