Porslin Qianlong 1736-95
2013-07-26
196477
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SERVISDELAR, porslin, Kina, 1700-tal, bestående av 4 djupa tallrikar, 4 uppläggningsfat, dekor i emaljfärger, famille rose, diameter 22-38,5 cm
PROVENIENS: Taxinge slott
Skador, lagningar