Bonad Sunnerboskolan

Bonad Sunnerboskolan
Bonad Sunnerboskolan

Klubbat för:

29 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BONAD, daterad 1832, Småland, Sunnerbo Härad, Sunnerboskolan, "Jesus gråter öfwer Jerusalem", "Chistus og Nikodemus talas vid om nya födelsen", "Liffens krona", målad på papper uppfodrad på pannå, vardera ca 108x122 cm

Smärre ytskador

195182

2013-07-20