Bonader Sydsverige

Bonader Sydsverige
Bonader Sydsverige
Bonader Sydsverige
Bonader Sydsverige

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BONADER, 2 st, 1800-talets första hälft, Småland, Sunnerbo Härad, Sunnerboskolan, sk "Tuppamålningar", målade på papper uppfodrade på pannå, vardera ca 104x44 cm

Ytskador

195177

2013-07-20