Golvur 1700-tal
2013-07-06
194329
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
GOLVUR, 1700-tal, fanérat i flertalet träslag, höjd ca 260 cm
PROEVENIENS: Anders Sandvig, grundare av Maihaugen Museum i Norge
Listdelar saknas, 2 sidoglas saknas, skador på dekorelement, sprickor, nycklar och lod saknas