Evert Taube litografier
2013-07-02
193824
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAUBE, Evert (1890-1976): (3 st) "Låt mig vara - ensam fågel" samt "San Remo", signerade Evert Taube, 1 numrerad 4/340, litografier bladstorlek 60x45 resp 50x60 cm, oramade, San Remo bladet även signerad atergo "Detta utförande skall gälla. 28 nov -68 Evert Taube"
Fläckar, hanteringsveck