Axel Bengtsson blandteknik
2013-07-02
193707
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BENGTSSON, Axel (1905-76): "Skidåkare i skogen", signerad och daterad A Bn -76, blandteknik, 33x49 cm
Proveniens: Konstkritikern Stig Johansson
Smärre färgbortfall